Przejdź do treści

Sukces Astro-Szkoły w Kruszwicy

Na zdjęciu powyżej: Piotr Potępa i astrofotografia.

„Astro-Szkoła” to propozycja dla mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego dotycząca popularyzacji astronomii i nauk ścisłych. Ciekawi ludzie, wirtualne podróże, odkrywanie kosmicznych tajemnic, astro-sztuka czy astrofotografia czekają do końca 2015 r. na uczestników projektu w trzech Astrobazach: w Kruszwicy, Unisławiu i w Inowrocławiu.

W dniu 24 listopada w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy odbyło się spotkanie z astronomią łatwą, lekką i przyjemną w ramach „Astro-Szkoły”. (o tym, czym jest Astro-Szkoła możecie przeczytać w artykule pt. „Astro-Szkoła czyli spotkanie z astronomią lekką, łatwą i przyjemną.

Głównym punktem spotkania w Kruszwicy była astrofotografia krajobrazowa. Temat zainteresował ponad stu pięćdziesięciu miłośników astronomii z Kruszwicy i okolic. Ale nie ma się co dziwić, skoro gościem specjalnym był Piotr Potępa, jeden z najlepszych polskich astrofotografów krajobrazu. Ponadto uczestników spotkania przyciągnęła też osoba prowadzącego, czyli dziennikarza i Mistrza Mowy Polskiej Piotra Majewskiego.

Dodatkowa atrakcja dla uczestników wydarzenia czekała na nich już po prelekcji. Można było podziwiać Księżyc przez teleskop oraz zwiedzić budynek Astrobazy.

Podziękowania za tak liczne przybycie i zainteresowanie, które przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów, uczestnikom spotkania złożyli koordynator Astrobazy Ilona Dybicz i dyrektor szkoły Tomasz Tschurl

W grudniu 2015 r. przewidziane są jeszcze dwa spotkania w ramach Astro-Szkoły. 9 grudnia 2015 w Zespole Szkół przy ul. Lipowej 31  w Unisławiu oraz  14 grudnia 2015 w I LO im. Jana Kasprowicza przy ul. 3 Maja 11/13  w Inowrocławiu. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Koordynatorki Astrobazy:
Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska

 

Na zdjęciu: Tłumy miłośników astrofotografii

Na zdjęciu: Tłumy miłośników astrofotografii
Źródło: Ilona Dybicz

 

Źródło: Ilona Dybicz

(Tekst ukazał się pierwotnie w serwisie edukacyjnym PTA Orion, którego zasoby zostały włączone do portalu Urania)

Na zdjęciu powyżej: Piotr Potępa i astrofotografia. Źródło: Ilona Dybicz

Reklama