Przejdź do treści

Tech Awards 2017 - zagłosuj na Astrofazę!

W portalu Onet.pl trwa głosowanie w plebiscycie Tech Awards 2017. Jedna z kategorii dotyczy YouTube, a w gronie nominowanych jest astronomiczny kanał Astrofaza. To jak, głosujemy?

Tech Awards 2017 to największy w Polsce plebiscyt, w którym fani nowych technologii wspólnie z ekspertami z kilku polskich serwisów technologicznych (PCLab.pl, KomputerSwiat.pl, AGDLab.pl  i Technowinki.onet.pl) wybierają najlepsze produkty i usługi technologiczne oraz AGD 2017 roku. Konkurs przebiega dwuetapowo. Najpierw redaktorzy i czytelnicy wspominanych serwisów wyselekcjonowali 132 wyróżniające się produkty o wyjątkowej funkcjonalności i możliwościach, dzieląc je na 11 kategorii, takich jak laptopy i tablety, smartfony, gadżety czy marka roku.

Co to ma wspólnego z astronomią? Otóż jedna z kategorii dotyczy YouTube, a w gronie nominowanych znajdziemy m.in. poświęcony astronomii kanał Astrofaza. Jest też kilka innych popularnonaukowych kanałów, nieco bardziej ogólnych, takich jak "SciFun", "Nauka. To lubię" czy "Uwaga! Naukowy bełkot".

Warto przypomnieć iż twórca Astrofazy, Piotr Kosek, został niedawno laureatem Grand Video Awards w kategorii "wideo popularnonaukowe". Nagrodzony został jego film pt. "Czarne dziury: władcy czasu i przestrzeni".

Z kolei wyniki plebiscytu Tech Awards 2017 zostaną ogłoszone podczas Wielkiej Gali w Digital Knowledge Village w Warszawie, która odbędzie się 7 grudnia 2017 r. Wstęp będą mieli tylko zaproszeni goście, ale całość będzie można śledzić w internecie w tranmisji w rozdzielczości 4 K i w technice 360 stopni.

W kategorii YouTube odnotowano jak narazie niecałe 8 tysięcy głosów. Zachęcamy do głosowania!

Więcej informacji

 

Na ilustracji:

Fragment strony głosowania w plebiscycie Tech Awards 2017. Źródło: Onet.pl.