Przejdź do treści

W Telewizji Polskiej startuje program Sonda 2

Tomasz Rożek w studio programu "Sonda 2"
Dzisiaj o godz. 21.50 w TVP 2 pierwsze dwa odcinki programu Sonda 2, nawiązującego do legendarnego cyklu Sonda. Prowadzącym program będzie Tomasz Rożek, fizyk, dziennikarz naukowy i autor książek, który prowadzi także internetowy kanał telewizyjny "Nauka. To lubię!".

"Sonda", tak nazywał się cykl programów popularnonaukowych emitowany w TVP 1 w latach 1997-1990. Prowadzącymi program byli Zdzisław Kamiński i Andrzej Kurek. Emisja została przerwana w 1989 roku z powodu śmieci prowadzących w wypadku samochodowym. Później jeszcze wyemitowano kilka odcinków nakręconych po tym tragicznym wydarzeniu. W sumie powstało 488 odcinków Sondy. Każdy odcinek był poświęcony danemu zagadnieniu z nauki lub techniki. Prowadzący dyskutowali na temat zagadnienia z perspektywy sceptyka i entuzjasty.

Nowa "Sonda 2" będzie emitowana w TVP 2 i ma przedstawiać współczesne osiągnięcia nauki i techniki. Będą tez oczywiście nawiązania do pierwsze Sondy. Przedstawione wtedy przewidywania zostaną skonfrontowane z aktualną rzeczywistością, a występujący porozmawiają m.in. o wizji świata za 35 lat. Na koniec odcinka zostanie przekazana zostanie wiadomość dla kolejnego pokolenia twórców i naukowców, którzy za kolejne 35 lat postanowią zrealizować „Sondę 3”.

Telewizja Polska wyemituje dwa pierwsze odcinki Sondy 2 w poniedziałek 14 marca 2016 r. o godz. 21.50 na kanale TVP 2. Pierwszy odcinek będzie poświęcony misjom sond kosmicznych Voyager 1 i Voyager 2, natomiast drugi opowie o bionice.

Więcej informacji:

Na zdjęciu:
Tomas Rożek w studio programu Sonda 2 w trakcie nagrań do pierwszego odcinka. Źródło: Nauka. to Lubię!

Reklama