Przejdź do treści

Tom Cruise poleci na ISS nakręcić film fabularny

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

NASA oficjalnie potwierdziła krążące w sieci plotki o współpracy z Tomem Cruise'm przy pierwszym filmie fabularnym, kręconym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W inicjatywę zostanie zaangażowany prawdopodobnie także SpaceX.

4 maja 2020 roku na portalu Deadline pojawiła się krótka informacja nt. nakręcenia filmu akcji przez NASA i Toma Cruise’a na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. I nie będzie to kolejny film kręcony na zielonym ekranie, ale faktycznie aktor poleci na stację kosmiczną. Przy czym  nie będzie to następny odcinek sagi „Mission: Impossible”. Na razie ani tytuł filmu, ani studio, które go nakręci, nie są znane.

Już następnego dnia NASA potwierdziła krążące w sieci plotki o rzekomej współpracy z Tomem Cruise'm. Administrator NASA Jim Bridenstine napisał na Twitterze:

NASA jest podekscytowana współpracą z Tomem Cruise'm przy realizacji filmu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Potrzebujemy mass mediów, które zainspirują nowe pokolenia inżynierów i naukowców, aby ambitne plany NASA stały się rzeczywistością.

Na razie NASA nie wydała oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Według nieoficjalnych informacji w projekt ma być też zaangażowany założyciel Tesli i SpaceX – Elon Musk, który skomentował wpis Bridenstine'a słowami powinno być przy tym dużo zabawy. Ten komentarz polubiły dwie osoby: Jim Bridenstine i Tom Cruise.

Paweł Z. Grochowalski

Źródło: Deadline, NASA.

Reklama