Przejdź do treści

Trzy polskie drużyny wezmą udział w Anatolian Rover Challenge (ARC)

Anatolian Rover Challenge (ARC) 2022

W dniach 22–25 lipca 2022 roku na terenie kampusu Uniwersytetu Technicznego w Stambule odbędą się międzynarodowe zawody łazików marsjańskich – Anatolian Rover Challenge (ARC). W zawodach weźmie udział 14 drużyn z sześciu krajów, w tym aż trzy zespoły z Polski.

Celem zawodów Anatolian Rover Challenge (ARC) jest zgromadzenie zespołów entuzjastów łazików z całego świata! Organizatorem wydarzenia jest Space Exploration Society (UKET) z Berkeley w Kalifornii, które funkcjonuje na Uniwersytecie Kalifornijskim i jest oddziałem The Planetary Society (TPS).

Jest to pierwsza edycja Anatolian Rover Challenge (ARC), czyli rywalizacji łazików marsjańskich na terytorium Turcji, a dokładnie na terenie kampusu Uniwersytetu Technicznego w Stambule. Na ogłoszenie organizatorów przesłanych zostało 20 sprawozdań projektowych, spośród których do finału pierwszej edycji wybrano 14 drużyn z 6 krajów – łącznie daje to 376 osób zaangażowanych w projekty łazików marsjańskich i gotowych do lipcowej rywalizacji.

Z Polski udział w zawodach wezmą AGH Space Systems z Krakowa, SKA Robotics z Politechniki Warszawskiej i Projekt Scorpio z Politechniki Wrocławskiej. Gratulujemy polskim drużyną i trzymamy kciuki, aby zdobyły podium.

Oficjalne ogłoszenie finalistów można zobaczyć w materiale wideo.

Aby zapoznać się z listą drużyn należy zajrzeć na stronę organizatora zawodów.

O zawodach Anatolian Rover Challenge (ARC) napiszemy w osobnym artykule.

 

Źródło: Projekt Scorpio, Anatolian Rover Challenge

Paweł Z. Grochowalski

Reklama