Przejdź do treści

Ukazała się polska gra o łazikach marsjańskich

Rover Mechanic Simulator - screen z gry

Rover Mechanic Simulator to tytuł gry polskiego studia Pyramid Games, która zadebiutowała 6 stycznia we wczesnym dostępie na platformie Steam. Możemy w niej wcielić się w rolę mechanika pracującego dla jednej z pierwszych marsjańskich kolonii.

Jeśli z nostalgią wspominasz przebieg misji Pathfinder, czułeś zachwyt widząc pierwsze marsjańskie selfie łazika Spirit, albo czekasz na bezpieczny start misji łazika NASA Mars2020 czy też ESA Rosalind Franklin – ta gra jest czymś dla Ciebie! - tak reklamują swój produkt twórcy gry Rover Mechanic Simulator.

Zostań mechanikiem łazików marsjańskich

W grze Rover Mechanic Simulator do naszych głównych zadań należy naprawa i konserwacja marsjańskich łazików. Można nawet odrestaurować legendarne łaziki z misji NASA, takie jak Spirit czy Opportunity. Do dyspozycji mamy hangar wyposażony w różne urządzenia, takie jak drukarka 3D, dźwig, konfigurator sterowników, czy maszyna do recyklingu.

Twórcy starali się jak najbardziej szczegółowo odwzorować prawdziwe łaziki marsjańskie. Na przykład Sojourner składa się z 90 części i ponad 200 śrubek, a bliźniacze modele Spirit oraz Opportunity zawierają w sobie około 400 różnych elementów i aż 800 śrubek.

Nasza postać w grze zdobywa doświadczenie w trakcie rozgrywki, mamy do dyspozycji drzewko umiejętności, które możemy odblokowywać. Wpleciono także różne walory edukacyjne, włącznie z opisami poszczególnych elementów. Będziemy mogli dowiedzieć się w jakim celu stosowana jest dana część, wprowadzając gracza w świat układów PCB i podstawy działania łazików.

Miłośnicy nauki i science-fiction

Producentem gry jest Pyramid Games S.A., która pisze o sobie, iż jest złożona z pasjonatów nauki i science-fiction. Powstała w 2012 roku z siedzibą w Lublinie. W wydaniu gry pomogła z kolei firma PlayWay S.A. Gra Rover Mechanic Simulator ukazała się w formie tzw. wczesnego dostępu i kosztuje 43,99 zł.

Pyramid Games pracuje także nad inną grą o Marsie, pod tytułem Occupy Mars: The Game, z otwartym światem, w której zadaniem gracza jest przetrwać w trudnym środowisku i umożliwić kolonizację Czerwonej Planety. W zapowiedziach firmy widnieje też tytuł Soviet Space Engineers, w którym będzie okazja wcielić się w inżyniera radzieckiego programu kosmicznego.

Więcej informacji:

 

Opracowanie: Krzysztof Czart

Źródło: Pyramid Games

 

Na ilustracji:

Obrazek z gry Rover Mechanic Simulator. Źródło: Pyramid Games.

 

Reklama