Przejdź do treści

Urania w czasach zarazy

Urania w czasach COVID-19

Zamieszczamy informację o ukazywaniu się "Uranii" w najbliższych czasie. Niedługo ukaże się numer specjalny, bez dystrybucji w kioskach, a potem łączony numer 2-3/2020 już z normalną dystrybucją.

Pandemia koronawirusa jak na razie (odpukać!) w niewielkim stopniu zakłóciła prace Redakcji dwumiesięcznika "Urania - Postępy Astronomii" i naszej drukarni GRAFFITI. W redakcyjnej teczce czeka też na publikację szereg oryginalnych i ciekawych artykułów. Ograniczenia służące zapobieganiu rozprzestrzeniania się choroby, zupełnie jednak zrujnowały sprzedaż Uranii na wolnym rynku, w księgarniach EMPiK i salonach prasowych RUCH, InMedio i Relay. Nie chcielibyśmy ograniczać dostępu do naszych najnowszych artykułów Czytelnikom zaopatrującym się w Uranię w salonach i księgarniach. W związku z tym zaplanowaliśmy wydanie ogólnodostępnego, łączonego numeru 2-3/2020 Uranii na koniec czerwca, o ile sytuacja epidemiologiczna i rynkowa na to pozwoli.

Jednocześnie, odpowiadając na liczne zapytania naszych najwierniejszych Czytelników i nie chcąc ich zawieść, postanowiliśmy zamiast zwyczajnego numeru drugiego, wydać NUMER SPECJALNY, dostępny tylko w sklepie internetowym Uranii i dla prenumeratorów. W tej sposób, roczna prenumerata nadal będzie obejmowała 6 oddzielnych zeszytów Uranii, w tym Numer Specjalny. Będzie on rozsyłany prenumeratorom w drugiej połowie maja.

Numer Specjalny, oprócz aktualnego Kalendarzyka Astronomicznego, Kronik i niektórych działów stałych, zawierać będzie wiele niespodzianek związanych ze 100-leciem Uranii. Wyjątkowym, bibliofilskim dodatkiem do Numeru Specjalnego (nakład ograniczony) będzie reprint wydanego dokładnie sto lat temu przez warszawskich gimnazjalistów, litograficznego, legendarnego numeru URANJI (pisownia oryginalna) nr 2/1920!

Tym bardziej więc zachęcam do zamówienia/odnowienia prenumeraty.

Z przeprosinami za zaistniałe perturbacje wydawnicze i życzeniami zdrowia dla wszystkich Czytelników i Przyjaciół Uranii

Maciej Mikołajewski

Redaktor Naczelny

 

Więcej informacji:

 

Ilustracja:

Okładki różnych numerów Uranii. W tle - symboliczna odniesienie do pandemii COVID-19. Obrazek w tle - źródło: Miroslava Chrienova / Pixabay