Przejdź do treści

VII Letnia Szkoła Polskiego Oddziału EAAE

European Association for Astronomy Education oraz Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach zapraszają nauczycieli do wzięcia udziału w Letniej Szkole Astronomicznej, która odbędzie się pod koniec czerwca.

Polski Oddział European Association for Astronomy Education wspólnie z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach zapraszają na kolejną – już siódmą – Letnią Szkołę Astronomiczną. Organizowana jest przede wszystkim z myślą o nauczycielach oraz innych osobach chcących doskonalić metody nauczania astronomii i rozwijać swoje własne umiejętności w tej dziedzinie. Udział mogą wziąć udział również wszyscy zainteresowani astronomią i obserwacjami nocnego i dziennego nieba.

VII Letnia Szkoła odbędzie się w dniach od wtorku 27 czerwca do piątku 30 czerwca 2017 r. w Stacji Turystycznej Orle położonej wysoko w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. W programie przewidziane są – jak zwykle – wykłady profesjonalnych astronomów, warsztaty oraz obserwacje nieba, kiedy tylko pogoda na to pozwoli. Uczestnicy będą mieli dostęp do bogato wyposażonej pracowni astronomicznej (teleskopy, aparaty fotograficzne, laptopy).

Udział w szkole jest bezpłatny, trzeba jednak opłacić na miejscu koszty utrzymania, przede wszystkim noclegi (dla uczestników szkoły są po 35 lub 50 zł). Można nocować we własnym namiocie (10 zł za noc). W bufecie można zamawiać wyżywienie całodzienne lub wedle życzenia. Sklepów w okolicy nie ma.

Organizatorzy gorąco zachęcają do zabrania ze sobą lub wypożyczenia w Jakuszycach albo w Orlu rowerów, gdyż planowana jest misja badawcza do Plutona na Polanie Izerskiej i Eris na Stogu. Długość trasy to ponad 11 kilometrów, oprócz kolejnych obiektów Układu Słonecznego odwiedzimy także wieżę widokową na Smerku po czeskiej stronie granicy.

Osoby pragnące wziąć udział w VII Letniej Szkole muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać wypełniony na adres obserwatorium@wp.pl.  Relacje z poprzednich szkół są tutaj: http://obserwatorium.lo2.pl/eaae.htm. Wszelkie pytania również można wysyłać na ten adres.

Ludwik Lehman / Grzegorz Sęk

Więcej informacji:

Reklama