Przejdź do treści

Wydarzenie "Kosmos w szkole": 15-16.10.2022

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza edukatorów, pedagogów i nauczycieli wszystkich poziomów edukacji – od wczesnoszkolnej do ponadpodstawowej – na 2-dniowe bezpłatne wydarzenie „Kosmos w szkole”. Celem wydarzenia jest pomoc uczestnikom w rozwijaniu umiejętności wprowadzania w angażujący sposób tematyki kosmicznej na zajęcia z różnych przedmiotów szkolnych.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza edukatorów, pedagogów i nauczycieli wszystkich poziomów edukacji – od wczesnoszkolnej do ponadpodstawowej – na dwudniowe bezpłatne wydarzenie „Kosmos w szkole”. Jego celem jest pomoc uczestnikom w rozwijaniu umiejętności wprowadzania w angażujący sposób tematyki kosmicznej na zajęcia w ramach różnych przedmiotów szkolnych.

„Misja: Ziemia – w trosce o planetę”. Czy w przyszłości nasz glob pozostanie tą samą planetą? Jakie szanse na dalsze komfortowe życie mamy my, a jakie następne pokolenia? Na jakie planety pozasłoneczne czy księżyce planuje podróże ESA? Jak zaprojektować najbardziej zrównoważone i przyjazne dla całej przyrody ludzkie osiedla? 

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, nie trzeba mieć szerokiej wiedzy o kosmosie ani doświadczenia w zakresie edukacji kosmicznej. Zarówno początkujący edukatorzy i osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w tej tematyce, jak i nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem oraz pasjonaci kosmosu znajdą coś dla siebie.

Podczas warsztatów będą poruszane różnorodne tematy i rozwijane różnorakie umiejętności. Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o kosmicznej architekturze, gazach w ziemskiej atmosferze, bioluminescencji i storytellingu w nauczaniu. Uczestnicy samodzielnie zbudują spektroskop oraz minielektrownię słoneczną, zaprogramują satelity, a nawet wcielą się w zespół niezwyciężonych niesporczaków rozwiązujących łamigłówki w naukowym pokoju zagadek.

Uczestnicy wydarzenia „Kosmos w szkole” mogą liczyć na:

  • weekend wypełniony aktywnościami,
  • spotkania z ekspertami i ekspertkami,
  • szkolenie o łącznym wymiarze dziesięciu godzin zegarowych,
  • inspiracje i ciekawe tematy oraz materiały, które ich uczniowie i uczennice docenią na zajęciach,
  • certyfikat z listą umiejętności zdobytych podczas zajęć.

 

Organizator zapewnia wyżywienie podczas wydarzenia, nocleg (noc 15/16 października) oraz zwrot kosztów przejazdu dla osób spoza Warszawy (zgodnie z Regulaminem).

Termin warsztatów: 15–16 października 2022 (sobota–niedziela)

Miejsce: Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

Wymagana jest rejestracja przez Formularz. Termin rejestracji: upływa 11 października o północy. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Czytaj więcej:

 

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Źródło: Centrum Nauki Kopernik

Ilustracje: Centrum Nauki Kopernik

Reklama