Przejdź do treści

Wydarzenie Made in Wroclaw już za tydzień

Made in Wroclaw

Co łączy ekologię i branżę kosmiczną? Zobacz wynalazki i innowacje. 18 października 2022 roku we Wrocławiu będzie okazja wziąć udział w konferencji i zobaczyć wystawę Made in Wroclaw. „Urania” objęła wydarzenie patronatem.

Future Mindset to hasło zbliżającego się wydarzenia o nazwie Made in Wroclaw, które odbędzie się 18 października 2022 roku we Wrocławiu. To już szósta edycja tego biznesowego wydarzenia. Co roku inicjatywa przyciąga kilka tysięcy osób.

Organizatorzy zapowiadają spotkania z liderami biznesu i nauki. Będą panele dyskusyjne i prelekcje pełne zarówno futurystycznego podejścia, jak i praktyki. Pokazane zostaną przykłady działań i sukcesów firm z lokalnego rynku. Dyskusja będzie dotyczyć przyszłości branży information and communication technologies (ICT), rynku pracy i ekologii, o którą może zadbać branża kosmiczna.

Wśród zaproszonych prelegentów będzie Natalia Hatalska, założycielka Head of Foresight infuture.institute - instytutu do badań nad przyszłością, umieszczona przez „Financial Times” na liście New Europe 100, czyli grupie stu osób z Europy Środkowo-Wschodniej, które zmieniają społeczeństwo, politykę i biznes, prezentując nowe podejście do dominujących problemów.

Made in Wroclaw 2021 - dyskusja panelowa

Dyskusja panelowa w trakcie poprzedniej edycji Made in Wroclaw 2021 roku. Źródło: Made in Wroclaw

Oto jak organizatorzy przedstawiają cztery główne tematy konferencji:

Digital Future – siła wrocławskiego sektora IT jest znana i ceniona zarówno w Polsce jak i za granicą. Jaka przyszłość czeka wrocławski ekosystem? Co stanowi jego przewagę konkurencyjną i jakie specjalizacje mają największy potencjał w przyszłości? Porozmawiamy o tym, jak zbudować odporny na kryzys i komplementarny hub innowacji.

Human 4.0 – trendy związane z pracą zdalną zmieniły strategie firm w polityce personalnej. Jakie są obecnie oczekiwania pracowników i jakie jeszcze modele pracy powstaną pod ich wpływem? Czy digitalizacja zapełni luki kompetencyjne w nowoczesnych zakładach produkcyjnych? Zastanowimy się, na jakie zawody przyszłości musimy być gotowi już teraz i jak kształcić nowe talenty

Back to the space – aktywność człowieka na orbicie daje nam lepsze spojrzenie na nas samych. Jak korzystać z wiedzy, której dostarczają nam satelity i optymalnie wykorzystywać dane o naszej planecie w działaniach proekologicznych? W gronie ekspertów porozmawiamy także o zagrożeniach związanych z naszą ingerencją w kosmos.

Inteligentne specjalizacje – jakie technologie są przyszłością Wrocławia? Nad czym pracują liderzy lokalnego biznesu? Jak ich produkty i usługi rozwijają nasz region? Czy i jaki mają oni wpływ na nasze codzienne życie? Na te pytania odpowiedzą wydarzenia towarzyszące Made in Wroclaw 2022.

Panel dotyczący branży kosmicznej poprowadzi Justyna Pelc – Head of Community @ DAC.digital oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Innspace. W dyskusji wezmą udział: Ewa Borowska – doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim oraz założycielka i CEO Extremo Technologies, Anna Bukiewicz-Szul – współzałożycielka i liderka stowarzyszenia WroSpace, Mikołaj Podgórski – COO i szef Rozwoju Biznesowego oraz Scanway, dr inż. Weronika Urbańska – Katedra Inżynierii Ochrony Środowiska, Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Wrocławska, a także Grzegorz Zwoliński – współzałożyciel i prezes SatRev.

Made in Wroclaw - zdjęcie z edycji w 2021 roku

Zdjęcie z poprzedniej edycji Made in Wroclaw w 2021 roku. Źródło: Made in Wroclaw.

Made in Wroclaw to święto innowacji, które co roku ściąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców oraz ekspertów świata nauki. Nie inaczej ma być w tym roku. 

To bardzo ważne, że po raz kolejny będziemy mogli poznać niezwykłe historie wrocławskich firm, które działają bardzo dynamicznie i odważnie patrzą w przyszłość. Od lat widzimy efekt "kuli śniegowej"  odważne, nowatorskie projekty są inspiracją dla kolejnych młodych ludzi, którzy opuszczają mury wrocławskich uczelni i zakładają własne, często bardzo innowacyjne firmy, które pomagają rozwijać nasze miasto. Dziękuję za to i do zobaczenia na Made in Wroclaw – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Made in Wroclaw 2022 odbywa się pod hasłem Future Mindset.

Zmiany społeczno-gospodarcze, z jakimi mierzymy się w ostatnich latach, ich dynamika i niekwestionowany wpływ na niemal wszystkie strefy naszego życia sprawiają, że musimy spojrzeć w przyszłość i zastanowić się nie tylko nad tym, jak może ona wyglądać, ale też jak możemy ją kształtować. Właśnie o tym, w trakcie tegorocznej konferencji Made in Wroclaw 2022, będziemy rozmawiać z liderami biznesu i nauki – komentuje Magdalena Okulowska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

Oprócz konferencji zorganizowana zostanie także wystawa prezentująca technologie są przyszłością Wrocławia, szczególnie jeśli chodzi o branże auto-moto-aero-space, Zielony Ład, Przemysł 4.0 i technologie wspomagające życie. Zaprezentują się na niej m.in. lokalne spółki technologiczne, środowisko akademickie i zagraniczni goście.

Wstęp na konferencję wymaga wykupienia biletu, natomiast na wystawę rejestracji na stronie internetowej Made in Wroclaw.

Organizatorami Made in Wroclaw są ARAW i Miasto Wrocław. „Urania” objęła wydarzenie patronatem medialnym. Zachęcamy do udziału!

Więcej informacji:

 

Opracowanie: Krzysztof Czart

Źródło: Made in Wrocław

 

Ilustracja na samej górze: plansza konferencji Made in Wroclaw. Źródło: Made in Wroclaw

Reklama