Przejdź do treści

Wyniki kwalifikacji do półfinałów konkursu "Odysseus Space Contest"

Ogłoszono wyniki kwalifikacji do półfinału europejskiego konkursu kosmicznego "Odysseus Space Contest". To już druga edycja konkursu, którego główny celem jest zachęcenie młodych ludzi, do zgłębiania i badania tajemnic Wszechświata. Wśród zakwalifikowanych jest kilku Polaków.

Do tegorocznej edycji Odysseus Spaec Contest zgłoszono kilkadziesiąt prac z całej Europy w trzech kategoriach wiekowych. W tym roku, po raz kolejny już, jeden z półfinałów odbędzie się w Warszawie, a pozostałe w Turynie, Madrycie, Grazie, Libercu, Soroe, Thessalonikach oraz we francuskiej Tuluzie, gdzie później będzie miał miejsce finał kontynentalny.

W tym roku jednymi z nagród są staże w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), wycieczki do Ameryki Południowej, stypendia i inne atrakcyjne nagrody.

Wśród 26 zakwalifikowanych uczestników (z 18 zespołów) do międzynarodowych półfinałów w kategorii Explorers znalazło się pięciu Polaków:
  • Bartłomiej Ziętek i Dawid Przystupski, Politechnika Wrocławska, z projektem pt. “Sky is no limit”
  • Piotr Skoczylas, Politechnika Rzeszowska, z projektem pt. “Nuklearne termiczne silniki rakietowe – podstawowy system napędowy przyszłych misji międzyplanetarnych”
  • Adam Tużnik, Uniwersytet Jagielloński, z projektem pt. “Obce światy w nowym świetle”
  • Przemysław Gryt, Politechnika Rzeszowska, z projektem pt. “Knowledge against fire”

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji "Odysseus Space Contest" życzymy udanych półfinałów i dalszych sukcesów!

Źródło: odysseus-contest.eu

Opracował:
Adam Tużnik

Więcej informacji:
Na ilustracji:
Grafika ze strony konkursu Odysseus II. Źródło:odysseus-contest.eu

Reklama