Przejdź do treści

Wyprawa w nieznane - wystawa zdjęć

Kamila Mazurkiewicz podczas wernisażu swojej wystawy
Do końca roku można w Lidzbarku Warmińskim zobaczyć wystawę zdjęć o tematyce astronomicznej, których autorką jest Kamila Mazurkiewicz-Osiak. Możliwe że później wystawa trafi do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Prezentujemy m.in. filmiki timelapse ze zdjęciami prezentowanymi podczas wystawy. Zdjęcia wykonane przez Kamilę ostatnio często gościły na łamach Uranii, np. na okładce numeru 4/2013, czy w numerze 6/2013.

Wystawa pierwotnie była prezentowana w rodzinnym mieście Autorki - Puławach. Obecnie znajduje się w Lidzbarku Warmińskim. Możliwe, że następnym miejscem prezentacji efektownych fotogramów będzie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wernisaż miał miejsce 6 grudnia 2013 r. w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, gdzie wystawa będzie gościła do końca roku. Podczas wernisażu autorka zaprezentowała film przygotowany na bazie ponad 16 tysięcy swych zdjęć, wykorzystujący technikę tzw. timelapsów. W mniejszej rozdzielczości film ten (w dwóch częściach) można zobaczyć w serwisie YouTube.


Więcej informacji:


Na zdjęciu u góry:
Kamila Mazurkiewicz podczas wernisażu swojej wystawy w Lidzbarku Warmińskim. Fot.: Małgorzata Skowrońska.Autor: Jacek Drążkowski