Przejdź do treści

Wystartował konkurs Cosmic Challenge dla uczniów

European Space Security and Education Centre

Od kilku dni można nadsyłać prace na konkurs pt. „Cosmic Challenge”. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół średnich. Urania udzieliła konkursowi patronatu medialnego.

„Cosmic Challenge” to program edukacyjny skierowany do młodzieży i dzieci, zainteresowanych tematyką Kosmosu. II edycja programu skierowana jest do uczniów szkół średnich z całej Polski i realizowana jest we współpracy z ośrodkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej – European Space Security and Education Centre z Redu w Belgii. Organizatorem w Polsce jest Fundacja SpaceShip.

Jak wskazują organizatorzy, projekt ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania swych pasji i zainteresowań. W szczególności: (1) promocja edukacji w zakresie STEM, (2) integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, (3) Rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży, (4) Promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty, (5)
Rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

Nagrodą dla 3 laureatów będzie wyjazd do European Space Security and Education Centre w Redu w Belgii.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu pracy na temat „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”. Prace można nadsyłać do organizatorów w okresie od 1.01 do 28.02.2021 r.

II edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Ambasady Belgii w Polsce, Polish Space Professionals Association, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Patronatów medialnych udzieliły Urania, Astronomia24 i Radio Lublin.

Więcej informacji, kryteria oceny prac i regulamin znajdują się na stronie konkursu.


Więcej informacji:

 

Opracowanie: Krzysztof Czart

Źródło: Fundacja SpaceShip

 

Na zdjęciu:

European Space Security and Education Centre. Źródło: ESA.

 

 

Reklama