Zaproszenie na kosmiczny koncert do Grudziądza - sobota 9 lutego 2019 roku

planetarium w grudziadzu

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu zapraszamy w najbliższą sobotę (9 lutego 2019 roku) o godzinie 18:00 na kosmiczny koncert pod kopułą – VOICES OF THE COSMOS III (VOTC). Będzie on pierwszym z ogólnopolskiego tournée promującego nową płytę VOTC III (2019).

Wystąpią: Rafał Iwański (muzyka), Wojciech Zięba (muzyka) i Sebastian Soberski (sygnały kosmiczne, wizualizacje). Koncert odbędzie się pod kopułą planetarium. Wizualizacje cyfrowe kosmosu „fulldome” będą wyświetlane na całej kopule. Wstęp wolny!

Więcej informacji: www.VoicesOfTheCosmos.pl

Adres:
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
im. Mikołaja Kopernika w Z.S.T., ul. Hoffmanna 1
86-300 Grudziądz

plakat vodc

Inne atrakcje w Planetarium w lutym

• 13.02 (środa) godz. 18:15 – Zajęcia dla dzieci pt. „Co można zobaczyć w świetle? Część 2”. Kolejne zajęcia, podczas których dowiemy się więcej o innych rodzajach światła. Obowiązują zapisy przez e-mail: planetarium.grudziadz@gmail.com. Wiek – minimum 8 lat. Wstęp wolny.

• 19.02 (wtorek) – inauguracja XLVII Grudziądzkich Dni Kopernikowskich upamiętniających 497. rocznicę pobytu Mikołaja Kopernika w Grudziądzu i ogłoszenia traktatu o monecie „De aestimatione monetae” („O szacunku monety”). O 12:00 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na pl. Miłośników Astronomii. O 13:00 – seans kopernikański w Planetarium: „Z Ziemi na krańce Wszechświata”. Wstęp wolny.
  • 22.02 (piątek) godz.17:00 – „W poszukiwaniu ciemnej materii” – cyfrowy seans w Planetarium – obserwacje astronomiczne (pod warunkiem dobrej pogody). Wstęp wolny.
  • 27.02 (środa) godz. 18:15 – zajęcia dla dzieci pt. „Co wiemy o planecie Mars?” Obowiązują zapisy przez e-mail: planetarium.grudziadz@gmail.com. Wiek – minimum 8 lat. Wstęp wolny.

Opracowanie: Sebastian Soberski, Elżbieta Kuligowska

Źródło: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne