Przejdź do treści
Dodane przez czart - 18 wrz 2014
Teleskop astronomiczny
Mamy konkurs dla szkół z teleskopami do wygrania! Przeznaczony jest dla szkół prenumerujących Uranię w roku 2014. Jeśli Wasza szkoła jeszcze nie zapisała się do programu dopłat z ministerstwa do prenumeraty Uranii, nadal może się przyłączyć.

Konkurs przeznaczony jest dla szkół biorących udział w projekcie „Prenumerata sponsorowana Uranii dla szkół” z dopłatami z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego


Zadanie konkursowe:

Podsumowanie lub raport z dowolnej aktywności związanej z astronomią.

Przykładowo: pokazy nieba, wyniki regularnych obserwacji, organizacja astropikniku, astrofestiwalu, spektakl teatralny, poszukiwania astronomicznych artefaktów w okolicy, itp. Dopuszczalne formy pracy konkursowej to album, pokaz multimedialnym lub film. Praca może być wykonana przez dowolny zespół lub grupę uczniów. Jedna szkoła może zgłosić dowolną liczbę prac.

Nagrody:

Miejsce 1 – 15-cm teleskop Newtona z montażem paralaktycznym
Miejsce 2 – 7-cm teleskop SkyWatcher
Miejsce 3 – Galileoskop
Nagrody dodatkowe: członkowie nagrodzonych zespołów otrzymają dyplomy i gadżety astronomiczne, a szkoły dyplom honorowy i tytuł GrandPrix Uranii 2014 oraz książki o tematyce astronomicznej i zestaw archiwalnych roczników „Uranii”. Na życzenie szkoły wręczenie nagród może zostać dokonane osobiście przez przedstawiciela redakcji i zostać połączone z wygłoszeniem wykładu popularnonaukowego dla uczniów.

Termin:

Prace należy nadsyłać do końca roku 2014 na adres:
Urania
ul. Gagarina 11
87-100 Toruń

Więcej informacji: