Przejdź do treści

KosmoSzkoła z PAK - konkurs dla szkół

KosmoSzkoła z PAK


Konkurs Uranii, PTA i Polskiej Agencji Kosmicznej dla szkół!


Jeśli A kojarzy Ci się z astronomią lub astronautyką...
Chciałbyś, aby w Twojej szkole działało albo działa kółko astronomiczne, ale brak Ci pracowni i sprzętu...
Masz mnóstwo pomysłów na projekty astronomiczne...
Mamy dla Ciebie konkurs!

Redakcja czasopisma i portalu "Urania – Postępy Astronomii", Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) i Polska Agencja Kosmiczna (PAK) zapraszają do udziału w konkursie dla szkół, nauczycieli i uczniów, którzy chcą zrealizować projekty edukacyjne z zakresu astronomii, astronautyki i badań kosmosu.

Aby wziąć udział w konkursie KosmoSzkoła z PAK wystarczą trzy kroki:

  • Wypełnij formularz konkursowy.
  • Opisz swój pomysł na program zajęć kółka astronomicznego oraz przygotuj listę potrzebnego sprzętu i prześlij go wraz z formularzem na adres redakcja@urania.edu.pl lub pocztą tradycyjną do redakcji Uranii.
  • Wygraj wybrany sprzęt astronomiczny dla swojej szkoły!

Dodatkowo 100 pierwszych szkół, które prześlą zgłoszenia nagrodzimy prenumeratą "Uranii – Postępów Astronomii" na rok szkolny 2018/2019!

Pula nagród w konkursie to 8 000 zł w postaci wybranego sprzętu astronomicznego dla szkoły oraz nagrody książkowe dla autorów projektów!

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2018 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 25 listopada 2018 r.

Więcej informacji:

 

Informacje o organizatorach:

Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) to organizacja zrzeszająca zawodowych astronomów, działająca od 1923 roku. Polska Agencja Kosmiczna (PAK) jest rządową agencją utworzoną w 2014 roku w celu rozwoju sektora kosmicznego w Polsce. Partnerem konkursu jest "Urania - Postępy Astronomii" - czasopismo i portal internetowy o astronomii i kosmosie.