Przejdź do treści

Urania TV o Marsie

 

 

Urania TV to kanał na YouTube poświęcony astronomii i badaniom kosmosu. Prowadzony jest przez nasz portal. Zawiera zarówno materiały wideo, jak i podcasty w formie wywiadów audio. Poniżej prezentujemy materiały z tego kanału dotyczące Marsa.

 

Urania TV nr 12 - Polski sprzęt na Marsie

 

Relacja z polskiej uroczystości z okazji lądowania amerykańskiej sondy InSight, na pokładzie której jest m.in. urządzenie wykonane przez firmę Astronika (we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN i innymi instytutami). Wideo zawiera w szczególności rozmowę z jednym z założycieli Astroniki. Sonda InSight wylądowała na Marsie 26 listopada 2018 r.

 

 

Urania TV nr 13 - Wbić się w Marsa

 

Kontynuujemy wątek marsjański. Tym razem więcej szczegółów na temat "kreta", czyli urządzenia HP3, które wbije się na 5 metrów w głąb marsjańskiego gruntu w ramach amerykańskiej misji InSight. Mechanizm wbijający skonstruowała polska firma Astronika we współpracy z CBK PAN i innymi instytutami.

 

 

Urania TV #24 - European Rover Challenge 2018

 

Zobaczmy jak wyglądały Międzynarodowe Zawody Łazików Marsjańskich - edycja w 2018 roku w Starachowicach. Urania jest od wielu lat patronem medialnym ERC.

 

 

 

Urania TV #26 - European Rover Challenge 2019 (klip)

 

Klip wideo pokazujący przebieg zawodów European Rover Challenge 2019 w Kielcach i towarzyszące im wydarzenia. Urania od wielu lat jest patronem medialnym ERC.

 

 

Urania TV nr 31 - Robert Zubrin o kolonizacji Marsa

 

Dr Robert Zubrin, prezes Mars Society, w rozmowie z Urania TV. Opowiada o historii Mars Society, kontaktach z Elonem Muskiem i wizji kolonizacji Marsa. Zubrin jest znanym propagatorem lotu na Marsa i jego eksploracji.

 

 

 

Zobacz też odcinki Astronarium o Marsie