Wybór redakcji

Astronomia

Zakończył się finał 47. OMSA w Grudziądzu

Poznaliśmy zwycięzców konkursu astronomicznego OMSA. W tym roku zawody odbyły się w formule wirtualnej. Była to już 47. edycja tego ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej organizowanego przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu.

Astronautyka

Narodziny kosmiczych myszy z ISS

Po blisko sześciu latach spędzonych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej plemniki myszy wróciły na Ziemię i zostały tam rozmrożone. Teraz okazuje się, że w kosmosie nie doznały raczej poważnych uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem.

Polska w Kosmosie

Beyond Humanity: Astrogórnicy – polska gra planszowa na Wspieram.to

Na portalu Wspieram.to zakończyła się zbiórka na polską kosmiczną grę planszową Beyond Humanity: Astrogórnicy. Gra otrzymała 45 784 zł wsparcia, co stanowi 114% z minimalnej kwoty potrzebnej do wydania gry. W tej chwili trwają prace nad grą.