ARISS

Polacy i Kosmos - konkurs historyczno-plastyczny dla uczniów

Trwa ciekawy konkurs kosmiczny dla uczniów od podstawówek do szkół średnich. Łączy w sobie kosmos, historię i plastykę. Prace można nadsyłać do 1 czerwca 2018 r. Urania jest patronem konkursu - zachęcamy do udziału!

ARISS SSTV Award, czyli Hermaszewski znów w kosmosie

Generał Hermaszewski znowu w kosmosie? W pewnym sensie - nie osobiście, a w formie zdjęcia. W dniach 11-14 kwietnia 2018 r. będzie zorganizowana przez ARISS akcja związana z 40. rocznicą międzynarodowych lotów programu Interkosmos. Ze stacji ISS będą na falach radiowych nadawane obrazy związane z projektem Interkosmos. Przewidziano nawet nagrody za ich odbiór i odkodowanie.

7. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce

Prezentacja programu ARISS
W dniu 14 października odbyła się 7. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Już po raz czwarty miejscem spotkania był Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Projekt ARISS ponownie czeka na zgłoszenia od szkół

Logo projektu ARISS
Rozmowa uczniów z astronautą lub kosmonautą z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przelatującej w tym czasie w okolicy? Polskie szkoły mogą zgłosić się do projektu ARISS, który umożliwia takie rozmowy radiowe. Właśnie rozpoczął się nowy nabór wniosków. Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania swoich szkół!

Przeloty stacji ISS nad Polską w kwietniu

Stacja ISS nad Polską 4.04.2016 r.
Pierwsza połowa kwietnia to w tym roku bardzo dobry okres widoczności Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Będzie można ją dostrzec na wieczornym niebie nad Polską nawet po dwa razy dziennie.

ARISS czeka na polskie szkoły - szansa na rozmowy z astronautami

Astronauta NASA, Gregory (Reid) Wiseman KF5LKT
Polskie szkoły mogą zgłaszać się do nowej edycji międzynarodowego projektu ARISS, który umożliwia przeprowadzenie rozmów pomiędzy uczniami, a astronautami znajdującymi si ęna pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Nabór trwa od lutego do kwietnia 2016 r.

Projekt ARISS czeka na zgłoszenia od szkół - porozmawiaj z astronautami

Logo projektu ARISS
W ramach projektu o nazwie ARISS zainteresowane szkoły i organizacje młodzieżowe mogą zgłaszać się do przeprowadzenia edukacyjnych rozmów z astronautą przebywającym w czasie połączenia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Najbliższy termin zgłoszeń otwiera się za kilka miesięcy, ale w ramach zapowiedzi piszemy o tym już teraz, aby szkoły mogły się przygotować.
Subscribe to RSS - ARISS