10 października 2025 roku (piątek) odbędzie się 14. „Noc w Instytucie Lotnictwa”, czyli największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja polskiego sektora lotniczego i kosmicznego oraz promocja zawodów inżynierskich. Czas wydarzenia od godz. 17:00 do 23:00. Wstęp jest bezpłatny.
Noc w Instytucie Lotnictwa czyli wydarzenie organizowane co roku od 2009 roku przez Instytut Lotnictwa w Warszawie przyciąga co roku coraz większą liczbę odwiedzających oraz wzbudza zainteresowanie mediów. W poprzedniej, trzynastej edycji, Instytut Lotnictwa na Al. Krakowskiej odwiedziło ponad 46 000 osób w zaledwie 6 godzin! Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 406 tys. osób.
Podczas dotychczasowych imprez zostało zaprezentowanych ponad 180 firm, instytucji i urzędów zajmujących się lotnictwem. Pokazane były między innymi samoloty, śmigłowce, bezzałogowce i inne konstrukcje latające, osiągnięcia studentów i uczelni, instytutów badawczych, linii lotniczych, organizacji, stowarzyszeń, szkół oraz przedsiębiorstw przemysłowych.
„Noc w Instytucie Lotnictwa” jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki oraz dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny.
W trakcie imprezy będzie można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk, inżynierów, astronomów, kosmonautów, naukowców, studentów i wielu innych wspaniałych ludzi.
Zaprezentowane zostaną obszary związane z lotnictwem, nowymi technologiami, kosmosem, ale nie tylko. Przygotowanych zostało także wiele niespodzianek!
Zwiedzający będą mogli zobaczyć niedostępne na co dzień laboratoria. Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie!
Wydarzenie odbędzie się w godzinach 17:00 – 23:00!
Gdzie? Aleja Krakowska 110/114. Można dojechać tramwajami, autobusami lub kolejką miejską. Samochód najlepiej zostawić w domu.
Wstęp bezpłatny!
Więcej informacji pod linkiem.
Źródło: Instytut Lotnictwa
Opracował: Paweł Z. Grochowalski

