17. Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych

Plakat KSAKN

W dniach 20-22 listopada 2020 roku odbędzie się XVII edycja Konferencji Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych (KSAKN).

Pomimo panującej wciąż pandemii studenci astronomii nie rezygnują z cyklicznych spotkań w ramach KSAKN. W tym semestrze konferencja odbędzie się w Internecie.

KSAKN organizowana jest dwa razy do roku (wiosną i jesienią) przez koło naukowe z UJ, UW, UMK, UWr lub UAM. Nad bieżącą edycją konferencji tym razem czuwają pasjonaci astronomii z Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Konferencja kierowana jest głównie do studentów astronomii i fizyki oraz miłośników tych nauk.

Podczas tych trzech dni uczestnicy będą mogli wysłuchać nie tylko referatów swoich kolegów, ale również wykładów gościnnych. Wygłoszą je dr Sebastian Szybka z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz laureat prestiżowej nagrody za najwybitniejsze na świeci prace doktorskie (The 2019 IAU PhD Prize) dr Przemysław Mróz.

Opracowanie:
Agnieszka Nowak