Przejdź do treści

21. Piknik Naukowy w Warszawie

21. Piknik Naukowy
Dzisiaj na Stadionie Narodowym w Warszawie odbywa się 21. Piknik Naukowy organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Impreza potrwa od godz. 11.00 do 20.00.

W komunikacie przesłanym przez organizatorów czytamy:

Piknik Naukowy jest wydarzeniem unikatowym na skalę globalną. Jako największe w Europie plenerowe wydarzenie upowszechniające naukę, stał się rozpoznawalną, międzynarodową marką. Zarówno polskie jak i zagraniczne instytuty naukowe, uczelnie, koła studenckie oraz instytucje kultury spotykają się co roku, aby dzielić się wiedzą i entuzjazmem z uczestnikami Pikniku a także prezentować szerokiej publiczności swoje najnowsze osiągnięcia. Od lat imprezę wspiera Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, które sprawuje honorowy patronat nad 21. Piknikiem Naukowym.

W tym roku w imprezie plenerowej weźmie udział 205 instytucji z kraju i zagranicy. W specjalnych stanowiskach będzie można zobaczyć ponad 1000 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu wielu dziedzin nauki. Impreza zagwarantuje mnóstwo atrakcji dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.

Oczywiście nie zabraknie atrakcji związanych z astronomią i kosmosem. Będzie można m.in. zobaczyć prawdziwe meteoryty (w tym także pod mikroskopem), wystrzelenie rakiety na wodę, pokierować specjalnym modelem satelity LEM, poznać historię odkryć astronomicznych, odbyć lekcję astronomii z Polską Agencją Kosmiczną, odwiedzić stoisko Klubu Almukantarat, czy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA).

Szczegółowy plan imprezy i rozkład stanowisk można znaleźć na stronie internetowej pikniku.

Jak twierdzą organizatorzy, Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej.

Więcej informacji:

Reklama