Przejdź do treści

Almanach Astronomiczny 2016 na smartfony i tablety

Almanach Astronomiczny 2016
Czasem warto mieć pod ręką dokładny spis zjawisk astronomicznych na niebie na cały rok. Jednym z najlepszych źródeł tego typu jest "Almanach Astronomiczny 2016", wydany przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne. Almanach jest dostępny m.in. w darmowej wersji na tablety i smartfony.

Almanach Astronomiczny 2016 to kompleksowe opracowanie o tym, co można zobaczyć na niebie. Dokładne godziny wschodów i zachodów Słońca oraz Księżyca, a także wszystkich planet. Almanach zawiera też dane dotyczące obserwacji planet karłowatych, planetoid, komet, gwiazd zmiennych i gwiazd podwójnych, rojów meteorów i różne inne dane.

Autorem opracowania jest Tomasz Ściężor, a wydawcą publikacji Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA).

Almanach dostępny nieodpłatnie w portalu Uranii na stronie www.urania.edu.pl/almanach jako plik PDF. Dodatkowo został zamieszczony w systemach Google Play i Google Books, co ułatwia korzystanie z niego na tabletach i smartfonach, szczególnie tych z systemem Android. Wpiszcie po prostu "almanach astronomiczny" w Google Play i pobierzcie na swoje urządzenie, aby mieć go pod ręką nawet w trybie offline (polecamy do tego celu oficjalną aplikację od Google pod nazwą Książki Google Play). Równie łatwo można Almanach pobrać na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu iOS (np. iPhone), na które także jest dostępna aplikacja Google potrafiąca pobrać treść z zasobów literatury w Google Play.

Więcej informacji:


Na ilustracji:
Almanach Astronomiczny 2016 - okładka.Reklama