Przejdź do treści

Astronarium nr 15 o kometach

Ogólnopolska premiera nowego odcinka "Astronarium" nr 15 już w sobotę 28 listopada o godz.17.30 we wszystkich regionalnych kanałach TVP. Powtórka po północy. Natomiast w TVP Bydgoszcz odcinek można obejrzeć już wieczorem w czwartek i piątek. Tym razem tematem odcinka będą komety.

Komety to obiekty, które od wieków fascynowały ludzkość. Do tej pory są bezcennym źródłem informacji dla naukowców o początkach naszego układu planetarnego. W najnowszym odcinku "Astronarium" przedstawione zostaną odkrycia komet przez Polaków, obserwatorium na Lubomirze, które zdecydowanie warto poznać (także turystycznie) oraz współczesne polskie badania komet prowadzone m.in. przez naukowców z Krakowa, Rzeszowa i Warszawy.

„Astronarium” jest cyklem programów telewizyjnych poświęconych astronomii i badaniom kosmosu. O ciekawych zagadnieniach i swoich osiągnięciach opowiadają polscy naukowcy pracujący w różnych instytucjach w kraju i za granicą. Premiery kolejnych odcinków następują w soboty co dwa tygodnie w ogólnopolskim paśmie TVP Regionalna. W kolejnych dniach można oglądać powtórki, a dodatkowe emisje są także na antenie TVP Bydgoszcz.

Więcej informacji:


Reklama