Przejdź do treści

Astronarium nr 35 o radiowej linii wodoru 21 cm

Premierowy odcinek czwartego sezonu "Astronarium" będzie poświęcony najbardziej zdumiewającej, radiowej linii emisyjnej neutralnego wodoru o długości 21 cm oraz wiedzy, którą dzięki niej zdobywamy o całym Wszechświecie. Program można zobaczyć w TVP 3 w środę o godz. 15:35, powtórki o 00:50 i 6:35, a później na YouTube.

Tym razem kamery "Astronarium" gościły w dwóch polskich ośrodkach astronomicznych, w Toruniu i w Krakowie. Specjaliści z Centrum Astronomii UMK w Toruniu oraz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie opowiedzą nam o linii wodoru neutralnego 21 cm. Jak powstaje? Dlaczego jest tak niezwykła? Czego dzięki niej dowiadujemy się o Wszechświecie?

"Astronarium" nr 35 pt. "Fala 21 cm" zapoczątkowuje nową serię odcinków tego popularnonaukowego cyklu telewizyjnego. Będzie go można oglądać na ogólnopolskiej antenie TVP 3 w środy. Premiery odcinków o 15:35, a później powtórki o 00:50 i 6:35. Po emisjach w telewizji odcinki pojawią się także w internecie na oficjalnym kanale programu na YouTube.

„Astronarium” to seria popularnonaukowych programów o astronomii i kosmosie realizowanych we współpracy Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Telewizji Polskiej, przy wsparciu finansowym od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem medialnym programu jest czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii”. Zdjęcia realizowane są przez ekipę telewizyjną z TVP 3 Bydgoszcz.

Odcinek do obejrzenia na YouTube:Więcej informacji:


Reklama