Przejdź do treści

Astronarium nr 55 o supernowych

Astronarium nr 55

Dzisiaj nowy odcinek „Astronarium”  tym razem tematem będą supernowe. Są nowe godziny emisji programu w TVP 3: w soboty o 15:30 i 23:15 oraz w poniedziałki o 11:15.

Supernowe to jedne z najpotężniejszych eksplozji we Wszechświecie. W jaki sposób do nich dochodzi? Jakie rozróżniamy typy supernowych i czym różnią się od siebie? Co supernowe mogą nam powiedzieć o kosmosie? Te i inne zagadnienia będą tematem „Astronarium” nr 55, programu popularnonaukowego realizowanego przez Telewizję Polską oraz Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA).

Ważna informacja: nastąpiły zmiany w ramówce telewizyjnej, skutkiem czego są także nowe godziny emisji „Astronarium”. Premiery będą teraz w soboty o godzinie 15:30, powtórki o 23:15 oraz w poniedziałki o godz. 11:15. Oczywiście nadal program będzie również zamieszczany na YouTube, dzień po premierze telewizyjnej. Pełny spis znajdziecie na stronie programu.

„Astronarium” to seria popularnonaukowych programów o astronomii i kosmosie realizowanych we współpracy PTA i TVP, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem medialnym programu jest czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii”. Zdjęcia realizowane są przez ekipę telewizyjną z TVP 3 Bydgoszcz.

Więcej informacji:

 

 

Reklama