Przejdź do treści

Astronarium nr 57 o ewolucji galaktyk

Astronarium nr 57

Galaktyki – miliardy gwiazd połączone grawitacją. Wypełniają Wszechświat aż po jego „granice”. Ale co sprawia, że się zmieniają? Jak przebiega ewolucja galaktyk? Premiera nowego odcinka „Astronarium” już dzisiaj, w sobotę 31 marca 2018 roku o godz. 15:30 w TVP 3, powtórka o 23:15, a w niedzielę premiera na YouTube.

Tematem nowego odcinka popularnonaukowego cyklu „Astronarium” będą galaktyki i ich ewolucja. Poznamy główne rodzaje galaktyk i dowiemy się, jakie galaktyki obserwujemy obecnie, a jakie ich obrazy widzimy z okresu, gdy Wszechświat była dużo młodszy, a także jak według astronomów wyglądała ewolucja tych obiektów.

„Astronarium” to seria popularnonaukowych programów o astronomii i kosmosie realizowanych we współpracy Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Telewizji Polskiej, przy wsparciu finansowym od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem medialnym programu jest czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii”. Zdjęcia realizowane są przez ekipę telewizyjną z TVP 3 Bydgoszcz.

Więcej informacji:

Reklama