Astronarium nr 81 o księgach Kopernika

Astronarium nr 81 pt. "Księgi Kopernika"

Nowy odcinek „Astronarium” będzie poświęcony księgom Mikołaja Kopernika, i to nie tylko słynnemu „De revolutionibus”. Premiera dzisiaj w TVP 3 o godz. 17:00, a w sobotę na YouTubie.

Księgi, które pomogły dokonać naukowej rewolucji, historyczne dzieła związane z życiem i pracą Mikołaja Kopernika. Zobacz gdzie można odnaleźć księgi Kopernika i przekonaj się, co mogą nam powiedzieć na temat astronoma, który „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”. Od studenckich notatek aż po karty „De Revolutionibus”. Tak brzmi zapowiedź najbliższego odcinka z cyklu „Astronarium”.

Producentami programu są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Telewizja Polska (TVP), a partnerem medialnym czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii”. Dofinansowanie produkcji zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.