Przejdź do treści

Astronarium nr 86 o organizacjach astronomicznych

Astronariumn 86 - Pozarządowe organizacje astronomiczne

Tematem nowego odcinka "Astronarium" będą pozarządowe organizacje astronomiczne. To one pełnia istotną rolę m.in. w popularyzacji astronomii w społeczeństwie. Premiera dzisiaj o godz. 17:00 w TVP 3, a w sobotę na YouTube.

Stowarzyszenia, fundacje, kluby, oddolne zrzeszenia, które łączy jedno: fascynacja kosmosem. Zobacz jak działają organizacje pozarządowe związane z astronomią. Przekonaj się, w jaki sposób ich działania przyczyniają się do rozwoju nauki o Wszechświecie.

W odcinku będą przedstawione na przykładzie Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA) - organizacji zrzeszającej zawodowych astronomów, Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) skupiającego osoby fascynujące się kosmosem hobbystycznie oraz klubu Almukantarat prowadzącego astronomiczne obozy dla młodzieży.

Producentami programu są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Telewizja Polska (TVP), a partnerem medialnym czasopismo i portal "Urania - Postępy Astronomii". Dofinansowanie produkcji zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji:

Reklama