Przejdź do treści

Astronarium - premiera drugiego odcinka

Astronarium - logo
Dzisiaj o godz. 17.00 na antenie TVP Regionalna premiera drugiego odcinka cyklu "Astronarium". Tym razem głównym tematem będą polskie satelity. Program można także oglądać w internecie za pomocą TVP Stream.

"Astronarium" to cykl program popularnonaukowych przedstawiających astronomię i badania kosmosu oraz polskich naukowców, którzy je prowadzą. Pierwszy odcinek dotyczył radioastronomii i był w Krakowie oraz w Toruniu, a drugi poświęcony został polskim satelitom i nakręcono go w Warszawie w Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) oraz w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN (CAMK PAN).

Koproducentami "Astronarium" są Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Telewizja Polska. Program realizuje ekipa TVP Bydgoszcz. Partnerem programu jest czasopismo "Urania - Postępy Astronomii", a dofinansowania produkcji udzieliło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program ma też swoją witrynę internetową www.astronarium.pl oraz profile na Facebooku, Twitterze i Youtube. W internecie redakcja "Astronarium" prowadzi liczne konkursy z nagrodami. O programie możecie także podyskutować na forum dyskusyjnym portalu Uranii.

Więcej informacji:


Reklama