Przejdź do treści

Astronarium - wkrótce nowy program o astronomii w Telewizji Polskiej

Astronarium
2 marca 2015 r. premiera nowego programu o astronomii w Telewizji Polskiej. "Astronarium" będzie emitowane w poniedziałki o godz. 17.00. Program powstaje we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym oraz "Uranią".

Na ogólnopolskim kanale Telewizji Polskiej wkrótce będzie można oglądać cykl programów telewizyjnych o astronomii. Będą emitowane na antenie TVP Regionalna, czyli w paśmie wspólnym regionalnych kanałów TVP. Premiera 2 marca 2015 r. o godz. 17.00, a potem kolejne odcinki w każdy poniedziałek o 17.00. Powtórki zaplanowano w nocy na godz. 2:15.

Każdy odcinek będzie miał temat przewodni, a o tajemnicach kosmosu będą opowiadać polscy naukowcy. W programie będą przedstawione w szczególności polskie osiągnięcia na tym polu. Programowi towarzyszyć będzie witryna internetowa oraz profile w mediach społecznościowych. Redakcja zapowiada liczne konkursy z nagrodami, które będą prowadzone właśnie w internecie.

Prowadzącym "Astronarium" będzie Bogumił Radajewski. Program nagrywa ekipa TVP Bydgoszcz, znana m.in. z takich astronomicznych produkcji, jak "Planetarium", czy "Astroregion". "Astronarium" powstaje przy współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym, które jest współproducentem. Natomiast partnerem programu jest czasopismo "Urania - Postępy Astronomii". Produkcja została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Więcej informacji:

Reklama