Przejdź do treści

"Astroturystyka" - nowy dział tematyczny w portalu Uranii

Różne formy astroturystyki
Co prawda kończą się wakacje, ale turystyka astronomiczna może trwać przez cały rok. Zapraszamy do nowego działu tematycznego na stronach Uranii, noszącego nazwę Astroturystyka. Przedstawiamy w nim główne gałęzie turystyki związane z astronomią, podstawowe definicje dotyczące tego typu podróży oraz najbardziej popularne produkty astroturystyczne.

Podróże, których głównym motywem są obserwacje astronomiczne bądź odwiedziny miejsc związanych z historią astronomii odbywają się od dawna. Wraz z postępem technologicznym, wzrostem dochodów społeczeństw oraz dzięki zwiększonej dostępności komunikacyjnej coraz więcej osób korzysta z wycieczek, których głównym motywem jest aktywność związana z szeroko rozumianą astronomią.

Astroturystyka traktowana jest obecnie jako niszowa forma spędzania wolnego czasu. Biura podróży nie posiadają bogatej oferty w tym zakresie, jednak istnieją obiekty i miejsca, które przyciągają tłumy turystów.

W nowym dziale tematycznym przedstawimy Państwu m.in. czym są parki ciemnego nieba i gdzie są zlokalizowane, a także jakie są najpopularniejsze polskie miejsca i obiekty związane z rozwojem astronomii. Na bieżąco będziemy umieszczać artykuły związane z raczkującą jeszcze branżą podróży kosmicznych, jak również opisy produktów astroturystycznych funkcjonujących w Polsce i na świecie. Zbiór artykułów uzupełniany będzie również wszelkiego rodzaju nowinkami ze świata astroturystyki.

Więcej informacji:


Opracowanie:
Grzegorz Iwanicki

Na zdjęciu: ilustracja obrazująca różne aspekty astroturystyki
Źródło: Wikimedia

Reklama