Przejdź do treści

CloudFerro: zasoby chmury obliczeniowej i zdjęcia VHR dla projektów wspierających walkę z COVID-19

Noc - Nantes

CloudFerro oferuje dostęp do zasobów chmury obliczeniowej i zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości (VHR) dla projektów wspierających walkę z pandemią COVID-19.

W związku z pandemią COVID-19, firma CloudFerro, która jest operatorem platformy CREODIAS.EU udostępniającej obrazy satelitarne Ziemi, oferuje autorom projektów mających na celu wsparcie walki z wirusem, bezpłatne kredyty na korzystanie z zasobów chmury obliczeniowej, zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości na preferencyjnych warunkach lub udostępnione bezpłatnie.

Zdjęcia satelitarne mają szeroką gamę zastosowań, umożliwiając m.in. dostęp do informacji związanych z zarządzaniem zasobami naturalnymi i ochroną klimatu oraz identyfikowanie czynników środowiskowych wpływających na zdrowie ludzi lub łagodzących skutki epidemii. Dzięki obrazom wykonanym z orbity ziemskiej możemy m.in. obserwować, jak wraz z rozwojem epidemii ograniczenia związane z poruszaniem się w poszczególnych krajach oraz zamykanie całych miast i okręgów powodują pustki na ulicach, a wstrzymanie transportu oraz prac w zakładach produkcyjnych powoduje spadek zanieczyszczenia atmosfery.

Obrazowanie satelitarne może mieć zastosowanie w projektach badawczych i rozwiązaniach wspomagających walkę z pandemią COVID-19 i jej wpływem na otoczenie. Dla osób, startupów i firm planujących realizację takich projektów, CloudFerro przygotowało specjalną ofertę dostępu do zasobów chmury obliczeniowej razem z dostępem do zdjęć satelitarnych na platformie CREODIAS.
 

no2-eu1

no2-eu2

no2-eu3

 

Czytaj więcej:

 

--
CloudFerro jest dostawcą innowacyjnych usług przetwarzania w chmurze. Firma buduje chmury obliczeniowe dla wyspecjalizowanych rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, obsługujące wielopetabajtowe repozytoria danych satelitarnych obserwacji Ziemi.
Facebook,Twitter LinkedIn,
 

Źródło: Creodias.eu.

Na ilustracjach: zdjęcia z platformy CREODIAS.EU, na których widać zanieczyszczenie NO2 atmosfery nad Europą w połowie lutego i w połowie marca (wraz z rozwojem epidemii COVID-19 zanieczyszczenie się zmniejszało). To jeden z przykładów zastosowania zdjęć satelitarnych do opisywania skutków kryzysu związanego z pandemią na świecie. Źródło: Creodias.eu.

Reklama