Przejdź do treści

Cykl "Astronarium" w TVP Polonia we wrześniu

Cykl "Astronarium" rozprzestrzenia się poza Polskę. TVP Polonia zdecydowała się wyemitować wszystkie odcinki pierwszej serii. Będą pokazywane od września we wtorki i niedziele.

Emisje będą od września 2015 r. we wtoki o godz. 14.25 i w niedziele o godz. 8.00. Będzie to powtórka wszystkich ośmiu odcinków pierwszej serii.

Przy okazji warto przypomnieć, że powtórki odcinków pierwszej serii emitowane są w wakacje na TVP Warszawa i TVP Bydgoszcz. W pierwszym z kanałów w poniedziałki o godz. 17.45, a w drugim w poniedziałki o godz. 19:15 i w środy o godz. 17:35. Odcinki dostępne są także na stronie www.astronarium.pl i na kanale na YouTube

Obecnie trwają też przygotowania do drugiej serii cyklu "Astronarium". Premiery nowych odcinków nastąpią jesienią na TVP Regionalna, czyli na wszystkich regionalnych kanałach Telewizji Polskiej.

Współproducentami programu są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Telewizja Polska. Nagrania prowadzi ekipa TVP Bydgoszcz. Partnerem medialnym jest "Urania - Postępy Astronomii", a produkcję dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji: