Przejdź do treści

Dzień Afryki w klimacie księżycowym - podziel się swoją historią!

Dzień Afryki z Księżycem

25 maja jest międzynarodowym Dniem Afryki obchodzonym w różnych krajach na świecie. Jesteś Afrykaninem mieszkającym w Polsce? Twoja rodzina lub bliscy pochodzą z Afryki? Dołącz do tego święta, nagrywając krótki film, na którym opowiadasz własną historię związaną z Księżycem lub śpiewasz piosenkę, a następnie prześlij go do Afrykańskiego Towarzystwa Astronomicznego.

26 maja 2021 r. nastąpi zaćmienie Księżyca, którego niestety nie będzie widać z Afryki. Wciąż jednak Księżyc może jednoczyć wszystkich, którzy mają rodzinne lub społeczne więzi z tym kontynentem. Jeśli jesteś jedną z takich osób, dołącz do projektu stworzenia kolekcji opowieści i piosenek dotyczących Księżyca, które pochodzą od Twojej rodziny lub społeczności.

W tym celu użyj swojego smartfona aby nagrać 2-3 minutowy film, na którym występujesz, relacjonując Twoją historię lub wykonując piosenkę. Możesz też stworzyć film, na którym wystąpi ktoś z Twoich znajomych i przyjaciół. 

Gotowy film wyślij do Afrykańskiego Towarzystwa Astronomicznego przez WhatsApp na numer +27824030908 lub na adres e-mail: outreach@afasociety.org Do tej wiadomości dołącz swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz lokalizację. Gotowa kolekcja zostanie zaprezentowana światu na stronie Afrykańskiego Towarzystwa Astronomicznego.


Autor: Joanna Molenda-Żakowicz

Na ilustracji: plakat wydarzenia. Źródło: African Astronomical Society

Reklama