Dzień Dziecka w Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu

Z okazji Dnia Dziecka Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu przygotowało - nie tylko dla najmłodszych - liczne atrakcje:

1 czerwca:  "Wybuchowy Dzień Dziecka w Planetarium"

Miejsce: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w ZST, ul. Hoffmanna 1, Grudziądz
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami 1 czerwca (piątek) do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego!

PROGRAM:
- 17:00 - Seans w Planetarium: "Powrót na Księżyc"
- 17:30 - Obserwacje Słońca. Prowadzący: Sebastian Soberski
- 18:00 - "Wielki Wybuch, grawitacja i Wszechświat" - pokaz efektownych eksperymentów dla dzieci. Prowadzący: Radosław Pior z Planetarium "Astro-Arena"

Wielki Wybuch - interaktywny warsztat astronomiczny. W Dzień Dziecka zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na prawdziwie wybuchowy warsztat kosmiczny. Poznasz Wszechświat daleki i bliski. Przybliżysz się do powstających gwiazd. Sprawdzisz, czy Słońce naprawdę jest gorące. Przetestujesz grawitację wokół czarnej dziury, zbadasz atmosferę Wenus i... zbudujesz własną kometę. Nie zabraknie kosmicznych niespodzianek na Dzień Dziecka.
Warsztaty są częścią ogólnopolskiego cyklu "Polska w kosmosie" wspieranego przez PTMA oraz MNiSW. Warsztat przygotowany jest w aktywnej formie dla dzieci i ich rodziców.
WSTĘP WOLNY!

3 czerwca: "Niebo Kopernika z Muzyką Dawną i Nowoczesną w Tle"

Miejsce: Rynek Główny, Grudziądz.
Impreza plenerowa - pokazom astronomicznym będą towarzyszyły koncerty w ramach IV Festiwalu Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza.

PROGRAM ASTRONOMICZNY:
- 12:00 - 19:00 - Pokazy astronomiczne w mobilnym cyfrowym planetarium
- 12:00-17:00 - Obserwacje Słońca przez specjalistyczne teleskopy
Miejsce: Rynek Główny
- 21:30-22:30 - Obserwacje astronomiczne (Wenus, Jowisz i inne obiekty). Obserwacje pod warunkiem dobrej pogody.
UWAGA -> Miejsce obserwacji wieczornych: Scena Wajdy koło Pomnika Flisaka.

PROGRAM MUZYCZNY:
14:00-17:00 - Koncerty i historyczne grupy rekonstrukcyjne:
- Zespół Muzyki Dawnej i Folkowej Grupa Radnyna z Pruszcza Gdańskiego
- Zespół Muzyki i Tańca Dawnego La Danza Antica MDK – Lębork
- Zespół Muzyki Dawnej Incantare z Lęborka
- Zespoły Muzyczne Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
- Grupa rekonstrukcyjna Wilcza Rota z Grudziądza
Miejsce: Rynek Główny

Na wszystkie powyższe  imprezy WSTĘP WOLNY.
Nie jest wymagana rezerwacja.

e-mail :   planetarium.grudziadz@gmail.com
 tel :        +48 56 465 83 84
 tel/fax:   +48 56 465 83 83

Źródło: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w ZST, ul. Hoffmanna 1, Grudziądz