Przejdź do treści

Dzisiaj premiera "Astronarium" w Telewizji Polskiej

Astronarium - plakat
Przypominamy, że dzisiaj ogólnopolska premiera ‪"‎Astronarium‬" - nowego programu telewizyjnego o Kosmosie. TVP Regionalna o godz. 17.00. Można też oglądać w internecie poprzez TVP Stream.

Ogólnopolska emisja premierowego odcinka "Astronarium" zaplanowana jest na poniedziałek 2 marca 2015 r., na godz. 17.00 na kanale TVP Regionalna, czyli w paśmie wspólnym regionalnych kanałów TVP. Kolejne odcinki co tydzień w poniedziałek. Powtórki natomiast będą w nocy o godz. 2:15. Program można także oglądać w internecie za pośrednictwem TVP Stream oraz na tabletach i smartfonach.

Tematem pierwszego odcinka będzie radioastronomia. Wystąpią m.in. naukowcy z dwóch głównych polskich ośrodków radioastronomicznych: toruńskiego i krakowskiego.

Warto odwiedzać strony internetowe "Astronarium", gdyż będą na nich ogłaszane liczne konkursy z nagrodami. Można tez podyskutować na forum dyskusyjnym "Uranii" i "Astronarium".

Program nagrywa ekipa TVP Bydgoszcz, znana m.in. z takich astronomicznych produkcji, jak "Planetarium", czy "Astroregion". "Astronarium" powstaje przy współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym, które jest współproducentem. Natomiast partnerem programu jest czasopismo "Urania - Postępy Astronomii". Produkcja została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Więcej informacji: