Przejdź do treści

Galeria okładek Uranii

Galeria okładek Uranii
Jako dodatek do cyfrowego archiwum zeskanowanych numerów Uranii, przygotowaliśmy galerię okładek czasopisma, zarówno tych najnowszych, jak i tych z dawnych lat. Miłego przeglądania!

Galerię można potraktować czysto wizualnie i po prostu obejrzeć sobie jak zmieniały się okładki Waszego ulubionego czasopisma o astronomii ;-) Można też podejść do sprawy bardziej praktycznie i użyć jej jako graficznego spisu numerów bieżących i znajdujących się w Cyfrowym Archiwum Uranii, bowiem po kliknięciu w okładkę przenosimy się do strony dedykowanej dla danego numeru.

Jeśli chcemy obejrzeć okładkę w powiększeniu, wystarczy na stronie numeru ponownie kliknąć w obrazek okładki - tym razem pojawi się w pełnej okazałości, bez otoczki tekstowej.

Na okładkach znajdziemy dużą różnorodność motywów. Są zdjęcia obiektów niebieskich, fotografie teleskopów, zdjęcia planetariów, a wśród wizerunków osób, natrafimy np. na Mikołaja Kopernika i Mirosława Hermaszewskiego.

Galeria aktualnie obejmuje 430 okładek. Są to wszystkie okładki z lat 2011-2014 oraz 1922-1979. Kolejne będą sukcesywnie udostępniane razem z nowymi materiałami w cyfrowym archiwum.

Więcej informacji:Reklama