Przejdź do treści

Granty od IAU na warsztaty dla nauczycieli

Warsztaty

Do końca lutego Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) przyjmuje wnioski o dofinansowanie organizacji warsztatów dla nauczycieli w ramach Open Astronomy Schools (OAU), jednej z inicjatyw z okazji akcji IAU100.

IAU100 to szereg projektów organizowanych w roku 2019 z okazji stulecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU). Jednym z nich jest projekt Open Astronomy Schools (OAU) skierowany do nauczycieli.

W ramach Open Astronomy Schools będą m.in. organizowane warsztaty dla nauczycieli. Powinny one:

  • dotyczyć podstawowych zagadnień astronomicznych,
  • obejmować przynajmniej jeden z głównych tematów IAU100 (Nowe światy – czy jesteśmy sami?, 100 lat od obserwacji zaćmienia Słońca potwierdzających ogólną teorię względności, naturalne i kulturowe dziedzictwo astronomii, astronomia dla osób wykluczonych),
  • mieć w programie przynajmniej trzy rodzaje aktywności (takie jak obserwacje nieba gołym okiem lub przez małe instrumenty astronomiczne, zajęcia praktyczne, nowe technologie, teleskopy robotyczne i wyszukiwanie danych),
  • dotyczyć metodologii skupiających się na uczniach,
  • odpowiadać przynajmniej jednemu celowi zrównoważonego rozwoju z listy ONZ,
  • być zorganizowane w roku 2019.

Organizatorzy warsztatów mogą zgłaszać je do IAU. Możliwe jest uzyskanie dofinansowania do 500 euro dla danego projektu. Środki te powinny zostać spożytkowane na materiały dla uczestników warsztatów i dofinansowanie kosztów dojazdu nauczycieli. Termin składania wniosków grantowych mija 28 lutego 2019 roku o godz. 23:59 czasu polskiego. Decyzja o dofinansowaniu zostanie podjęta przez IAU w marcu.

Niezależnie od wniosków o dofinansowanie, przez cały rok organizatorzy warsztatów dla nauczycieli mogą zgłaszać je do IAU. Po akceptacji przez IAU, umożliwi to wystawienie uczestnikom warsztatów oficjalnego certyfikatu Open Astronomy Schools.

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

Źródło: IAU

 

Na zdjęciu: Przykład warsztatów dotyczących astronomii. Fot.: IAU.

 

Reklama