Przejdź do treści

Grudziądzkie Planetarium i "Urania" i zapraszają na Mikołajki i seanse

w grudniu 2014 roku mieszkańcy Grudziądza zebrali się przed Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika, by świętować imieniny patrona placówki.

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu zaprasza na najbliższe otwarte spotkania. Już w ten piątek (6 grudnia o godz.12:00), z okazji imienin wielkiego astronoma, nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika na Placu Miłośników Astronomii w Grudziądzu. Uroczystość uświetni tort imieninowy przygotowany dla wszystkich, którzy przyjdą na imieniny Kopernika.

Także 6 grudnia o godz.13:15 zapraszamy na "Odległe światy"- seans w Planetarium. Jest to opowieść o planetach pozasłonecznych, których astronomowie odkrywają coraz więcej. Widzowie dowiadują się jak mogą wyglądać planety spoza Układu Słonecznego, okrążające inne gwiazdy. W planie są również obserwacje Słońca. Wstęp wolny!

18 grudnia o godz. 18:15 Planetarium proponuje Państwu zajęcia dla dzieci pt. "Poszukiwania pierwszej gwiazdki" (wiek: minimum 8 lat). Wymagane są wcześniejsze zapisy. Wstęp wolny. Natomiast 19 grudnia o godz. 18:00 będzie mieć miejsce prelekcja "Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej", po której nastąpi seans w Planetarium i obserwacje nieba. Wstęp wolny.


Czytaj więcej:

Grudziadz

Odległe Światy seans

 

Źródło: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Z.S.T., ul. Hoffmanna 1, 86-300 Grudziądz

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Na zdjęciu:  w grudniu 2014 roku mieszkańcy Grudziądza zebrali się przed Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika, by świętować imieniny patrona placówki. Zdjęcie: Marcin Doliński

Reklama