Przejdź do treści

Koło Rzeszowa startują Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich

Dzisiaj koło rzeszowskiego lotniska zaczyna się wielka impreza kosmiczna: zawody łazików marsjańskich, konferencja robotyczna, ogłoszenie przez rząd polskiej strategii kosmicznej oraz mnóstwo innych atrakcji i pokazów przygotowanych przez wiele instytucji. Będzie też oczywiście Polskie Towarzystwo Astronomiczne ze stoiskiem czasopisma i portalu "Urania - Postępy Astronomii", pokazami filmowymi i warsztatami dziennikarskimi. Zapraszamy!

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnych tłumów. Impreza będzie odbywać się w Centrum Wystawienniczo Kongresowych Woj. Podkarpackiego w Jasionce koło lotniska w Rzeszowie. Potrwa od 10 do 13 września 2016 r. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Program pokazów pod szyldem "Uranii":

10:00 - 11:00 - Projekcja filmowa: "Obserwatorium"
11:00 - 12:00 - Projekcja filmowa: "Astronarium"
12:00 - 14:00 - Projekcja filmowa: "Europe to the Stars"
14:00 - 15:00 - Warsztaty dziennikarskie portalu Uranii (uczestnicy powinni mieć ze sobą własny laptop, tablet lub smartfon, jeśli chcą wziąć udział w części praktycznej zajęć)
16:00 - losowanie rocznej prenumeraty Uranii spośród prawidłowych rozwiązań kosmicznej krzyżówki Uranii (do pobrania na naszym stoisku)

10:00-17:00 - stoisko z gadżetami Uranii

Wszystkie powyższe atrakcje będą codziennie w sobotę, niedzielę i poniedziałek, z wyjątkiem warsztatów dziennikarskich, które odbędą się w sobotę i niedzielę.

Przez cały czas trwa konkurs z kosmiczną krzyżówką Uranii, można ją pobrać ze stoiska "Uranii", rozwiązać, wrzucić do skrzynki na naszym stoisku i wziąć udział w losowaniu rocznej prenumeraty Uranii. Losowanie w sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 16.00.

Spis atrakcji przygotowanych przez inne instytucje znajdziemy na stronie ERC 2016.

W "Uranii" nr 3/2016 zamieściliśmy ciekawy wywiad z Łukaszem Wilczyńskim, organizatorem European Rover Challenge.

"Urania" jest także patronem medialnym całej imprezy.Więcej informacji:

Reklama