Przejdź do treści

Konferencja „Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro"

 www.pociagdogwiazd.org

Fundacja Wspierania Polskiej Astronautyki, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Muzeum Techniki w Warszawie", serdecznie zapraszają na konferencję „Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro".

W programie premierowy pokaz filmu dokumentalnego "Polska Rzeczpospolita Kosmiczna": http://www.youtube.com/watch?v=Yl2sHVX6R3o oraz konferencja prasowa poświęcona zagadnieniom związanym z polską aktywnością w sferze badań kosmosu w ciągu ostatnich 40 lat.

Konferencja „Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro” zostanie zorganizowana w dzień po starcie pierwszego polskiego satelity naukowego "Lem”
 

22 listopada 2013
W godzinach od  10:00 do 19:00
w Muzeum Techniki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki Pl. Defilad 1
00-901 WarszawaO kondycji i przyszłości polskiego sektora kosmicznego będą rozmawiać naukowcy, inżynierowie, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji związanych z sektorem kosmicznym, biznesu i administracji. W dyskusji wezmą udział twórcy pierwszych polskich satelitów, naukowych, konstruktorzy polskich rakiet i łazików marsjańskich.

Akredytacje prasowe przyjmujemy do 22 listopada 2013 r. do godz. 9:00  pod adresem: konferencja@pociagdogwiazd.org

WEJŚCIE TYLKO PO UPRZEDNIEJ AKREDYTACJI I OKAZANIU WAŻNEJ LEGITYMACJI PRASOWEJ, w razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: 607473192

Pierwsza część konferencji oraz premiera filmu będzie okazją do krótkiej retrospekcji, która podsumuje dotychczasowe wysiłki Polaków na rzecz poznania tajemnic wszechświata.

W drugiej części konferencji skupiać się będziemy nad aktualnymi kwestiami związanymi z polską astronautyką. Spróbujemy podsumować pierwszy rok członkostwa w gronie państw ESA, a także odpowiedzieć na pytanie, co robić by skutecznie pobudzić innowacyjność polskiej gospodarki?

Trzecia część konferencji poświęcona będzie celom oraz szansom jakie stoją przed polskim sektorem kosmicznym w kontekście niedawnego wstąpienia do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Przyjrzymy się również  zagadnieniom związanym z opracowaniem strategii narodowej dotyczącej polskiego sektora kosmicznego.


Marcin Mazur
prezes Fundacji Wspierania Polskiej Astronautyki „Pociąg do Gwiazd"
tel: 607473192
marcin.mazur@pociagdogwiazd.org

Źródło: www.pociagdogwiazd.org

(Tekst ukazał się pierwotnie w serwisie Orion, którego zasoby zostały włączone do portalu Urania)

Reklama