Przejdź do treści

Konferencja Space 4.0 Meetup#4 już w lutym w Krakowie

Konferencja Space 4.0 Meetup#4 już w lutym w Krakowie

8 lutego tego roku w Krakowie odbędzie się otwarta, kilkugodzinna minikonferencja Space 4.0 Meetup#4: SpaceTech Made in Poland. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie w gronie ekspertów, praktyków i osób zainteresowanych przyszłością polskiego sektora kosmicznego.

Zaproszeni goście specjalni to między innymi Witold Witkowicz – dyrektor zarządzający firmą ICEYE Polska. Firma ICEYE to światowy lider w dziedzinie mikrosatelitów wykonujących radarowe zobrazowania powierzchni ziemi (SAR). Ta fińska spółka działa obecnie również w Polsce. ICEYE-X2, drugi z planowanej konstelacji, powstał przy udziale podwarszawskiej spółki Creotech. Witold opowie o polsko-fińskiej współpracy w dziedzinie mikrosatelitów.

Wystąpi także Maciej Misiura – dyrektor departamentu Krajowego Programu Kosmicznego w Polskiej Agencji Kosmicznej, wcześniej związany z ośrodkiem badań CERN w Genewie. Był również założycielem spółki zajmującej się szybkim prototypowaniem, a także kierował uruchomieniem programu R&D w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, w obszarze zasobników na wodór dla elektromobilności.

Maciej opowie o projekcie Krajowego Programu Kosmicznego na lata 2019-2021. Dowiemy się jakie możliwości ten nowy instrument otwiera przed polskim sektorem kosmicznym i firmami, które chcą zaistnieć na "kosmicznej" scenie.

Z kolei Inna Uwarowa – menedżer projektu PW-Sat2, słynnego satelity Politechniki Warszawskiej, który w ubiegłym roku został umieszczony na orbicie, opowie więcej na temat tego projektu. Inna jest zaangażowana w projekty SpaceTech od 2006 roku, obecnie zajmuje się rozwojem biznesowym oraz doradztwem technicznym w firmie Future Processing oraz w konsorcjum FP Space, robi też doktorat na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Spotkanie zostanie poprowadzone w języku polskim. Wstęp i udział są bezpłatne. Obowiązuje jednak Rejestracja.

Organizator wydarzenia to Inkubator Technologiczny w Krakowskim Parku Technologicznym. Krakowski Park Technologiczny prowadzi ponadto programy akceleracyjne dla firm na dalszych etapach rozwoju. Obecnie trwa PROGRAM AKCELERACYJNY SpaceUP BSA dla firm zajmujących się danymi satelitarnymi Copernicus.


Czas:
08.02.2019 (piątek), od godziny 17:30 do (opcjonalnie) późnych godzin wieczornych.

Adres:
ul. Meiselsa 18 (HEVRE), Kraków.

 

Czytaj więcej:

Reklama