Przejdź do treści

Konkurs na najpiękniejsze zdjęcia Ziemi uchwycone na platformie CREODIAS

Konkurs "Seize the beauty of our planet"

Firma CloudFerro zaprasza do udziału w konkursie „Seize the beauty of our planet” na najpiękniejsze zdjęcia Ziemi pozyskane z platformy CREODIAS.eu. Autorzy 13 najpiękniejszych zdjęć otrzymają atrakcyjne nagrody, a ich zdjęcia zostaną umieszczone w kalendarzu CloudFerro na rok 2021. Zdjęcia należy zgłaszać do 30 września 2020 roku.

10 września wystartował konkurs pod tytułem „Seize the beauty of our planet” na najpiękniejsze zdjęcia Ziemi pozyskanie z platformy CREODIAS.eu. Jego organizatorem jest firma CloudFerro.

W konkursie można wziąć udział niezależnie od tego, czy jest się zaawansowanym badaczem z wieloletnim doświadczeniem w korzystaniu z danych satelitarnych, czy osobą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z Obserwacją Ziemi.

Aby wziąć udział w konkursie na najpiękniejsze obrazy Ziemi uzyskane za pomocą platformy CREODIAS, należy się zarejestrować i skorzystać z narzędzia Finder. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji pracować z platformą CREODIAS, to może się tego nauczyć, wchodząc na webcast Wprowadzenie do CREODIAS.

CREODIAS jest jedną z pięciu platform DIAS (Data and Information Access Services), zbudowanych i obsługiwanych przez CloudFerro w imieniu ESA w ramach programu Copernicus. Zapewnia ona łatwy i otwarty dostęp do ponad 18 petabajtów danych satelitarnych oraz publiczne środowisko cloud computing do przetwarzania produktów obserwacji Ziemi.

Spośród wszystkich zgłoszonych zdjęć wybranych zostanie 13 najpiękniejszych obrazów Ziemi. Siedmiu pierwszych zwycięzców wskażą internauci w głosowaniu online, natomiast pozostała szóstka zostanie wyłoniona przez Jury składające się z przedstawicieli CloudFerro, Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej.

Autorzy 3 zdjęć, które otrzymają największą liczbę głosów, zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami: Za 1 miejsce będzie to tablet, za 2 miejsce smarttwatch, a za 3 miejsce wysokiej jakości słuchawki.

Wszyscy autorzy 13 zwycięskich prac otrzymają również darmowe kredyty w wysokości 200 EUR na przetwarzanie danych satelitarnych na platformie CREODIAS. Zwycięskie zdjęcia zostaną umieszczone w kalendarzu firmy CloudFerro na rok 2021 i opublikowane na stronach internetowych platformy CREODIAS i CloudFerro oraz na kontach na Facebooku.

Do 30 września 2020 roku należy przesłać wybrane przez siebie zdjęcie za pomocą formularza na dole strony o konkursie. Oprócz aspektów artystycznych, obraz musi spełniać minimalne wymagania 250 dpi, 4200x3000 pikseli, format .jpg lub .tif.

Każdy z uczestników konkursu może przesłać tylko jedno wybrane przez siebie zdjęcie. Obrazek może być wzbogacony o EO lub oprogramowanie do edycji zdjęć, ale NIE może zawierać żadnego tekstu lub dodatkowych elementów graficznych, takich jak etykiety, logo i tym podobne.

Głosowanie internetowe odbędzie się na platformie PollUnit w dniach od 5 października 2020 roku, od godziny 12:00, do 26 października, do godziny 12:00.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 27 października na stronie internetowej CloudFerro. Ponadto z każdym zwycięzcą skontaktują się przedstawiciele CloudFerro na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Szczegóły konkursu, formularze konkursowe oraz regulamin znajdują się na stronie.

W razie jakichkolwiek pytań organizatorzy proszą o kontakt pod adresem.

 

Paweł Z. Grochowalski

 

Źródło: CloudFerro

Reklama