Przejdź do treści

Kosmiczna gra Space VR najlepszym projektem informatycznym na Politechnice Wrocławskiej

Zwycięzcy konkursu, twórcy Space VR

Na Politechnice Wrocławskiej odbył się konkurs pt. Arena Projektów Informatycznych na najlepszy projekt inżynierski na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Pierwsze miejsce zdobyła kosmiczna gra w wirtualnej rzeczywistości pt. Space VR.

Studenci informatyki przez jeden semestr pracowali nad projektami z różnych obszarów tematycznych. Do finału Areny Projektów Informatycznych zakwalifikowało się pięć drużyn. 27 listopada cztery z nich zaprezentowały swoje pomysły przed profesjonalnym jury, czyli przedstawicielami firm Volvo, Capgemini, Credit Suisse, InsERT, Dolby Poland oraz Akademii Sztuk Pięknych.

Najwięcej pozytywnych ocen zdobyła gra Space VR,  którą wykonał zespół studentów w składzie: Wiktor Rott, Fryderyk Rott, Marta Rutkowska, Kacper Kozimor. Jury konkursu podkreśliło profesjonalnie wykonaną grafikę i drobiazgowo dopracowaną warstwę techniczną gry. Studenci mają nadzieję, że niebawem będą mogli swój projekt udostępnić do szerszego testowania.

Gra toczy się w przestrzeni kosmicznej na jednym z opuszczonych statków. Gracz budzi się i niczego nie pamięta. Musi dowiedzieć się, jak skierować pojazd na właściwy kurs i co takiego wydarzyło się na pokładzie. Ma mu w tym pomóc dziennik z zapiskami. Dodatkowym utrudnieniem dla gracza jest stan nieważkości, w którym się porusza.

Drugie miejsce zdobyła drużyna, która zaprojektowała interaktywny i multimedialny przewodnik po wrocławskim ZOO (Mateusz Baran, Michał Jończyk, Szymon Świć, Mateusz Wójcik).

Zdobywcy trzeciego miejsca (Joanna Kowal, Szymon Woźniak, Kacper Leśniara, Damian Kreisich) zaproponowali aplikację przydatną do rozliczania wspólnych wydatków.

Czwarte zaś miejsce przypadło autorom aplikacji androidowej EventON, służącej do organizacji wydarzeń. Nad jego powstaniem pracowali: Monika Stobienia, Tomasz Biadacz, Mateusz Ekiert i Kamil Sieradzki.

Konkurs został zorganizowany już po raz dziewiąty. Wzięli w nim udział studenci z kursu Zespołowego Przedsięwzięcia Inżynierskiego na kierunku informatyka.

Więcej informacji o Arenie Projektów Informatycznych na stronie internetowej.

Źródło: Politechnika Wrocławska

Reklama