Kosmos na 5. Śląskim Festiwalu Nauki Katowice

Obserwacje nieba ngr Damiana Jabłeki

Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE to kilkaset pokazów, wykładów, spotkań z ciekawymi ludźmi, w tym ze sławami świata nauki. Wśród różnorodnej oferty skierowanej do osób od przedszkola do 99 roku życia jest spora grupa wydarzeń związanych z astronomią i badaniem kosmosu.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce i w Europie. Ma międzynarodowy charakter – jest częścią European Science Engagement Association.

Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE to cały tydzień spotkań z nauką od 9 października (sobota) do 15 października (piątek). W programie Festiwalu jest 679 pozycji, 102 z Nauk Ścisłych, z czego aż 51 dotyczy fizyki. Są to zarówno wykłady, dyskusje, pokazy, jak i warsztaty dla dzieci i młodzieży. Jest Strefa Lema, Miasto Nauki i Scena Nauk Ścisłych (niedziela), Dzień Techniki (wtorek) oraz Dzień Nauk Ścisłych (czwartek). Jest w czym wybierać.

Poniżej zaproponujemy Wam kilkanaście interesujących wykładów, warsztatów, pokazów, w tym jedną ciekawą dyskusję wybranych spośród ogromnej oferty. Ich cechą wspólną jest to, że dotyczą tematów związanych z astronomią i badaniami kosmosu.

Strefa Lema  (niedziela, 10.10)

ŚFN Online – Telewizja festiwalowa (poniedziałek, 11.10)

19:00–19:40 – Wykłady, Branża kosmiczna w Polsce, Prowadzący: Mateusz Wolski

Miasto Nauki – (niedziela, 10.10)