Przejdź do treści

Krakowski Park Technologiczny zaprasza na wyjazd do europejskiej stolicy przemysłu kosmicznego

img

Trwa nabór dla firm i mieszkańców gminy Kraków na udział w Toulouse Innovation Adventure – spotkaniu dla zainteresowanych rozwojem w sektorze kosmicznym.

Tuluza to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłu kosmicznego w Europie. To tam znajduje się siedziba koncernu Airbus, zajmująca się budową platform satelitarnych i wchodząca w skład operatora europejskich rakiet.

Dlatego Krakowski Park Technologiczny organizuje wyjazd dla studentów, naukowców i przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem w sektorze kosmicznym, by mogli oni podnieść swoje kompetencje i nawiązać kontakty branżowe w kosmicznym centrum Europy.

W planie są spotkania z przedstawicielami francuskich firm i organizacji przemysłu kosmicznego, m.in. Francuską Agencją Kosmiczną czy firmą Airbus.

Zapisy trwają do 7 lipca 2019 roku. Uczestnicy mają zapewniony transport i noclegi podczas wyjazdu. Planowane terminy to 10-14 albo 17-21 września 2019 roku. Wyjazd organizowany jest przez Krakowski Park Technologiczny i współfinansowany z środków samorządowych Gminy Miejskiej Kraków.

Źródło: KPT

Więcej informacji:

Reklama