Letni Obóz Obserwacyjny "PERSEIDY 2016" na Mazurach

Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach zachęca do udziału w Letnim Obozie Obserwacyjnym "PERSEIDY 2016", który odbędzie się w sierpniu w Lewałdzie Wielkim na Mazurach.

Informacja otrzymana od organizatorów:

Tradycyjnie od lat organizujemy Letni Obóz Obserwacyjny w Lewałdzie Wielkim na Mazurach. Wybór miejsca i terminu – od 1 do 21 sierpnia -  jest nieprzypadkowy – niebo jest tam pozbawione łuny miejskiej, a około 12 sierpnia roi się od spadających gwiazd, czyli meteorów z roju Perseidów. Stąd nazwa Obozu, ale to nie koniec atrakcji, szczegóły znajdziecie na stronie moa.edu.pl. Wśród uczestników połowa to uczniowie dopiero zaczynający karierę obserwatorów, zaś pozostali, ci bardziej doświadczeni, służą im swoją radą i pomocą. Kadrę Obozu stanowią nauczyciele MOA, a gościnne wykłady prowadzą zawodowi astronomowie, członkowie Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. Termin zgłoszeń upływa 24 czerwca, przy czym z oczywistych powodów dolna granica wieku uczestników to 11 lat.

Grzegorz Sęk, pomysłodawca i organizator Obozu