Letnia szkoła w Bieszczadach EAAE 2018

Polski Oddział European Association for Astronomy Education wspólnie z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach zapraszają na kolejną – już ósmą – Letnią Szkołę Astronomiczną.

Organizowana jest przede wszystkim z myślą o nauczycielach oraz innych osobach chcących doskonalić metody nauczania astronomii i rozwijać swoje własne umiejętności w tej dziedzinie. Organizatorzy zapraszają również wszystkich zainteresowanych astronomią i obserwacjami nocnego i dziennego nieba.

VIII Letnia Szkoła odbędzie się w dniach od niedzieli 1 do czwartku 5 lipca 2018 r. w Schronisku PTSM w Stuposianach w słynących z ciemnego nieba Bieszczadach. W programie są – jak zwykle – wykłady profesjonalnych astronomów, warsztaty oraz obserwacje nieba, kiedy tylko pogoda na to pozwoli. Uczestnicy będą mieli dostęp odpowiednio wyposażonej pracowni astronomicznej (teleskopy, aparaty fotograficzne, laptopy).

Udział w szkole jest bezpłatny, trzeba jednak opłacić na miejscu koszty utrzymania, przede wszystkim noclegi (ceny są podane na stronie schroniska). Obok jest restauracja, zaś najbliższy sklep znajduje się w Lutowiskach. Przewidziano wędrówki lub wycieczki (np. do obserwatorium w Otrycie).

Organizatorzy chcą, by – jak w poprzednich latach – Letnia Szkoła umiejętnie łączyła bogaty program naukowy z walorami towarzyskimi (wspólne wieczory przy gitarze) oraz turystycznymi (wędrówki po pięknych Bieszczadach).

Noclegów nie należy rezerwować bezpośrednio w schronisku! Życzenia co do przydziału pokojów będą realizowane na zasadzie pierwszeństwa zgłoszeń, oczywiście w miarę możliwości.
A oto wykaz dostępnych pokoi:
1) Pokoje dwuosobowe z łazienkami w domku całorocznym – trzy
2) Pokoje dwuosobowe z łazienką w schronisku – cztery
3) Pokój czteroosobowy z łazienką w schronisku – jeden
4) Pokoje trzyosobowe bez łazienki w schronisku – dwa.

W sumie do dyspozycji są 24 miejsca noclegowe.

Relacje z poprzednich szkół można znaleźć w dziale EAAE.

Autrorzy:

Ludwik Lehman