Marzec w planetarium

planetarium - logo

W imieniu Dyrekcji i pracowników zapraszamy do grudziądzkiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w marcu.

Program pokazów i seansów:

• 4 marca

16:00 - "Barwy światła - czym jest tęcza?" - zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat.
Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest światło oraz z jakich barw składa się światło białe, samodzielnie dokonają rozszczepienia światła otrzymując tęczę. Obowiązują zapisy przez e-mail: planetarium.grudziadz@gmail.com .

• 20 marca

Grudziądzki Dzień Mikołaja Kopernika Ekonomisty:

9:30 - Uroczystość nadania sali kinowej Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego imienia Jerzego Szwarca, wybitnego popularyzatora nauki.
Miejsce: Planetarium.

12:00 - Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika.
Miejsce: Plac Miłośników Astronomii.

12:15 - Degustacja chleba według receptury z czasów Mikołaja Kopernika.
Miejsce: Plac Miłośników Astronomii.

• 24 marca

17:45 - Seans kopernikański w Planetarium.

• 25 marca

16:00 - "Barwy światła - dlaczego widzimy światło?" Zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat.
Opis: Zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat.Opis: Podczas zajęć dzieci poznają zasadę działania soczewki oraz poznają budowę ludzkiego oka. Dzięki temu odpowiemy na pytanie – dlaczego widzimy światło. Obowiązują zapisy przez e-mail (do 24 marca): planetarium.grudziadz@gmail.com .

• 26 marca

17:00 - Seans kopernikański w Planetarium.
Opis: Seans będzie opowiadał o tym jak zmieniał się pogląd na budowę Wszechświata na przestrzeni wieków ze szczególnym uwzględnieniem myśli kopernikańskiej.

• 31 marca

20:00 - Obserwacje astronomiczne - Wenus, Księżyc, Betelgeza i inne obiekty astronomiczne.
W przypadku złej pogody seans pod kopułą planetarium.

grudziadz

Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne jest organizatorem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego (OMSA) im. prof. Roberta Głębockiego. W 2009 roku odbył się dwudziesty piąty finał tego konkursu. Podstawową formą działalności Planetarium są projekcje dydaktyczne dla szkół różnych typów w ramach nauczania przyrody, astronomii, geografii i fizyki, również dla przedszkolaków. Rocznie odwiedza Planetarium ok. 8000 osób.

Kontakt:

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne